Jak usunąć negatywne opinie na Google?
Jak usunąć negatywne opinie na Google?
Jako właściciele firm lub agencji PR, znamy potencjalną szkodę związaną z ujemną opinią w Google. Zła reputacja może zakłócać Twoją dotychczasową działalność i nie mówiąc, że odstrasza potencjalnych klientów. Ale jak usunąć negatywne opinie na Google? Odpowiedź jest prosta, ale wymaga trochę wysiłku! Poniżej wyjaśnimy, jak to zrobić.
Krok 1: Przeczytaj opinie i zrozum, co Cię zirytowało
Nawet jeśli jesteś skłonny impulsywnie usunąć negatywną opinię, musisz uspokoić się i posłuchać tego, co ma do powiedzenia opiniodawca. Wsłuchanie się w słowa klienta daje Ci jasny obraz, skąd bierze się ich niezadowolenie. Zrozumienie tego pomoże Ci wyeliminować przyczyny i zapobiec powtarzaniu się w przyszłości. A co najważniejsze, pokazuje klientom, że ich zdanie jest dla Ciebie ważne.
Krok 2: Napisz komentarz na swojej stronie Google
Twoja reakcja na nowy komentarz jest najważniejsza. Po pierwsze, powinieneś stać się ofiarą. Jeśli jesteś w stanie wybaczyć komentatorowi, od razu go o to poproś. Wybaczając, wykażesz swoją dobrą wolę i pozwolisz osobie się uspokoić. Ważne jest również, aby przeprosić komentatora za kłopoty, jakie napotkał, nawet jeśli nie jesteś tego winien. Przeprosiny z pewnością złagodzą sytuację.
Krok 3: Usuń negatywne opinie
Istnieje kilka sposobów, aby do tego dojść. Najlepszym sposobem jest poprosić autora opinii, aby ją usunął. Jeśli jesteś w stanie znaleźć adres e-mail zwrotny od wystawcy, wyślij do niego prośbę usunięcia złej opinii. Możesz również skorzystać z podstrony „skontaktuj się z nami” i poprosić Google o bezpośrednie usunięcie berła. Jednak ta metoda jest skuteczna tylko wtedy, gdy opinia jest skrajnie negatywna i obraźliwa.
Krok 4: Przekonaj klienta, aby wystawił pozytywną opinię
Za każdym razem, gdy usuwasz negatywną opinię, musisz zastąpić ją pozytywnymi uwagami. Możesz poprosić klienta, aby wystawił kolejną uwagę lub dołączył pozytywne follow-up, gdy niemożliwe jest usunięcie złego berła. Pozytywna opinia zmniejszy wpływ ujemnej na Twoją reputację.
Krok 5: Wykonaj śledzenie i monitorowanie
Po usunięciu i zastąpieniu negatywnej opinii, ważne jest, abyś aktywnie monitorował swoją stronę Google. Nagminnie kontroluj wszystkie nowe uwagi i oceny, które otrzymujesz. Musisz być na bieżąco z nowymi informacjami, abyś wiedział, czy komentatorzy są zadowoleni z oferowanych usług. Śledzenie pozwala Ci też natychmiast reagować na jakiekolwiek niepożądane zachowanie.
Usunięcie negatywnych opinii w Google wcale nie jest trudne. Ważne jest, aby poradzić sobie z opiniami od razu, dzięki czemu kiedy klient odwiedzi Twoją witrynę, widzi same pozytywne opinie. Przestrzegając powyższych 5 kroków, będziesz w stanie skutecznie usunąć ujemne opinie na Google i odzyskać dobrą reputację online.
Jak złożyć skargę na negatywną opinię na Google?
Aby złożyć skargę na negatywną opinię na Google, należy zalogować się na swoje konto Google i otworzyć Domek Googlea. Następnie przejdź do Zasoby Centrum opinii i kliknij „Zgłoś skargę” podczas wyświetlania wyników wyszukiwania. Następnie wypełnij formularz zgłoszenia i opublikuj je. Następnie Twój raport zostanie rozpatrzony, a jeśli Google uzna opinię jako obraźliwą lub pełną fałszywych informacji, może usunąć ją z wyników wyszukiwania.
Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia skargi na negatywną opinię na Google?
Aby złożyć skargę na negatywną opinię i wniosek zgłoszenia skargi na Google, potrzebne będą następujące dokumenty:
1. Kopia negatywnej opinii.
2. Informacje o użytkowniku, który składa opinię, w tym adres e-mail i (jeśli jest dostępny) adres IP.
3. Wniosek skargi Google napisany w Twoich własnych słowach.
4. Screenshoty wszelkich wyświetlanych ostrzeżeń i ostrzeżeń dla Potencjalnych Opinion Leaderów, które ukazały się przed publikacją opinii.
5. Kopia dowodów w postaci zdjęć, filmów, korespondencji, faktur lub innych dokumentów, które mógłbyś załączyć, aby pokazać, że twoja ocena jest pełna fałszywych wiadomości.
6. Data pisania skargi.
7. Kopia wszelkich danych i informacji, które możesz poczynić, aby pomóc Google w egzekwowaniu swoich zasad dotyczących opinii i zgłoszenia skargi.